Služby ordinace

 • Implantologie

  Zubní implantát je umělá náhražka vlastního zubu, která je vpravena do ústní dutiny na místo původního zubu a plní jeho funkci. Dříve se používaly tzv. čepelkové implantáty, dnes se dává přednost válcovým titanovým implantátům se závitem. Zubní implantát jako takový je titanový kořen, který se vsazuje do čelisti tak, jako v ní dříve seděl kořen zubu. Na tento titanový kořen následně nasedá keramická korunka. Dohromady tyto dvě části tvoří plně funkční zubní náhradu. Existují ale i implantáty ze zirkondioxidu nebo plastů typu PEEK. V zásadě se implantáty používají k náhradě jednotlivých zubů jako pilíře pod fixní nebo snímací zubní náhradu nebo pro ortodontické účely. Nejsou ale vhodné pro děti mladší 16 let, těžce nemocné pacienty a tam, kde je nedostatek kvalitní kosti (to lze ale řešit augmentací).
 • Záchovná stomatologie a Endodoncie

  Záchovná stomatologie a endodoncie se zabývá prevencí, diagnostikou a léčbou onemocnění tvrdých zubních tkání (zejména zubního kazu), zubní dřeně a přilehlých tkání v okolí hrotu kořene zubu. Cílem je předcházení těmto onemocněním, jejich včasná diagnostika a léčba, spočívající zejména v náhradě ztracených zubních tkání a obnově funkcí zubu.
 • Dětská stomatologie

  První návštěva dítěte u stomatologa by měla proběhnout kolem prvního roku věku. V tomto období prořezávají první zoubky a je tedy vhodné je prohlédnout.

  První návštěva by měla být pro dítě hlavně seznámením s prostředím a lidmi, návázáním kontaktu. Proto je nesmírně důležité neodkládat ji do doby, kdy sami doma objevíte nějaký problém.

 • Protetická stomatologie

  Protetická stomatologie zkráceně nazývaná protetika je rekonstrukční obor stomatologie. Protetická stomatologie se zabývá nahrazováním poškozených nebo ztracených měkkých a tvrdých tkání dutiny ústní, obličeje nebo hlavy. Protetika v dutině ústní nahrazuje ztracené zuby nebo jejich části či alveolární výběžek zubními náhradami, které lze rozdělit podle způsobu upevnění na fixní zubní náhrady a snímatelné zubní náhrady.
 • Stomatologická chirurgie

  Stomatologická chirurgie se zabývá léčbou chirurgických onemocnění dutiny ústní, která zpravidla nevyžaduje hospitalizaci.

  Provádíme všechny typy ambulantních chirurgických výkonů. V případě komplikovaných chirurgických výkonů odesíláme pacienty na specializované stomatochirurgické pracoviště.

 • Estetická stomatologie

  Cílem moderní stomatologie je dokonalá rekonstrukce zubních tkání, jak po stránce funkční, tak po stránce estetické.

  K dosažení tohoto cíle využíváme nejmodernějších postupů a materiálů.

 • RTG

  Naše ordinace je vybavena digitálním radiovisiografickým přístrojem a ortopantomogramem, které nám umožňují okamžité zobrazení vytvořeného snímku dané situace v dutině ústní na monitoru počítače.

 • MUDr. Pavel Trojan
 • Smetanovo nábřeží 2116/34, 690 02 Břeclav
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
MUDr. Pavel Trojan
MUDr. Pavel Trojan